Proč jsme otevřeli prodejnu VITALINA spojenou s výživovým poradenstvím?

 

Vztah k životu a  zdravý životní styl souvisí nejen s jídlem, pohybem, vykonávanou prací, koníčky atd, ale zvláště se svými stanovenými cíly, prioritami a rovněž sebepoznáním.

Sice nejsem Hamlet, přesto si dovolím úvod zahájit otázkou: „Proč zdravě jíst a žít“?

Osobní zkušenost a doslova i životní nutnost mne přinutila změnit můj vztah k životu i jk jídlu.

Po vystudování vysoké školy jsem musela dělat to, co mne uživilo, ale ne co mě opravdu bavilo. Po revoluci v roce 1989 jsem si splnila sen a absolvovala rekvalifikaci na Zemědělské škole obor Zahradní a krajinářská architektura. Většina  prací  neprobíhala u stolu, ale manuálně v terénu. Práce to byla velmi fyzicky a časově náročná a základní stravovací návyky nešly z mnoha důvodů dodržovat. To se po letech projevilo na mém zdravotním, fyzickém i psychickém stavu. Došlo to tak daleko, že jsem prodělala velmi těžkou operaci nádoru na mozku a jednou nohou jsem stála doslova na druhém břehu. V ten moment jsem si už v nemocnici dala závazek a předsevzetí, že se začnu konečně starat i o svůj život, životní styl a zdravé stravování.

Začala jsem studovat různé možnosti stravování, nové druhy surovin na vaření, nové úpravy jídel, sháněla jsem zajímavé recepty,  výživové a kalorické hodnoty potravin, vhodné kombinace zpracování surovin, sestavování jídelníčku. Nový způsob stravování se projevil nejen na mé hmotnosti, ale hlavně i na mé psychice. Uvědomila jsem si, že je to pro mne nesmírně zajímavá zkušenost a i do budoucna zajímavá oblast mé činnosti, kterou chci provozovat nejen pro sebe, ale hlavně pomoci těm, kteří o to stojí.

Velmi vážně a upřímně bych chtěla s Vaším přičiněním  naučit  Vás poznávat především sebe samotné prostřednictví rozboru Vašeho těla na přístroji InBody 230, doporučovat Vám nové vhodné suroviny, naučit Vás vnímat výživové i ostatní hodnoty surovin, kterým surovinám s nezdravým obsahem se vyhýbat, naučit Vás správné zpracování surovin vařením, pečením, úpravou "na studeno" apod.

Věřte, že to nesmírně pomůže nejen Vám ale i všem, o které se staráte. K tomu máme mezi sebou odborné poradce pro výživu, kuchaře, sportovce a další zapálené lidi, jsme kolektiv lidí, kteří chtějí zdravě žít. Proto nás neváhejte  kontaktovat, bude pro nás potěšením Vám pomoci přesně podle Vašich potřeb.


Zdravě jíst a žít, s.r.o.
Ing. Zdeňka Nováková

poradkyně pro výživu s osvědčením
společnosti NutriAcademy s.r.o., Brno

akreditováno MŠMT, Praha

 

Osvědčení Poradce pro výživu

Záznamy: 1 - 9 ze 9