DETOX

 

DETOX

Detox není potravina ale proces, který v těle probíhá za pomoci vhodných potravin. Detox zbavuje tělo toxických látek, které jsme do něho dostali hlavně ve formě stravy. Toxiny jsou všechny látky, které škodí našemu zdraví, vyvolávají alergii či intoleranci na nějaké potraviny. Toxiny najdete ve vzduchu, v pitné vodě, v jídle, které jíte. Poradí si s nimi „čističky“ v našem těle – játra, ledviny, kůže, plíce. Kdo ale žije hodně nezdravým způsobem, tyto čističky nestíhají zpracovat všechny toxiny a ty se v těle ukládají. Proto musíme našemu tělu pomoci toxiny dostat z těla ven.  

Během detoxu, tzn. radikální očistě a zbavení se toxinů, byste měli zařadit do jídelníčku potraviny a do Vašeho volného času aktivity, které by tam měli být zařazeny běžně po celý rok a zapomenout na jídla, která tělu škodí a na lenost a neustálé výmluvy, že bych chtěl, ale….

Určitě Vám ani tělu nebudou chybět, a proto vyřaďte: smažená jídla, nadměrné množství masa, živočišné tuky, hotové konzervy, fast foody, cukr a výrobky z něho, bílou mouku, sůl, alkohol, cigarety.

Naopak, v průběhu detoxu si hlídejte pitný režim a zařaďte do něho nápoje, které tělu hodně pomohou. Mám na mysli detoxikační čaje, nápoje nebo sirupy z ostropestřece, ovocné šťávy bez přidaného cukru, čerstvé zeleninové šťávy. Zařaďte do jídelníčku více vlákniny, kterou naleznete v celozrnných potravinách – rýži, těstovinách, pečivu, bulguru, amarantu, otrubách, v ovoci, v zelenině. Toto se týká potravin. Ale nezapomínejte na pohyb a na správný odpočinek po pohybu. Pohyb rozhýbe Vaši lymfu, kterou většina lidí podceňuje, dokud s ní nemá problémy. No a po pohybu relaxujte, poslouchejte pěknou hudbu, čtěte, prostě si udělejte pro sebe chvilku klidu. 

V nabídce na trhu je spousta výrobků zaměřených na detoxikaci, od běžných čajů, přes Zelený ječmen, Goji a další čistící potraviny. Všechny jmenované jsou kvalitní a účinné. V našem obchodě nabízíme celou škálu vhodných výrobků, budeme rádi, když nás navštívíte a poradíme Vám, co je konkrétně pro Vás vhodné.

Takže doporučuji zamyslet se nad tím, co jíte, jak žijete a u zdravé stravy a pohybu zůstaňte celý rok. Potom nebude nutné pomáhat tělu zbavovat se nadbytku toxinů.