CHALVA

 
 

(C)Halva, sladká přírodní pochoutka ze semínek

Chalva je hodně sladká přírodní pochoutka. Základní surovinou jsou rozemletá sezamová semínka (tzv. sezamová pasta tahini), promíchaná s medem. Další variantou výroby chalvy je směs ze slunečnicových semínek, oslazených sirupem. Díky kvalitním přírodním látkám se dá říci, že je vydatným zdrojem vitamínů, stopových prvků i proteinů a sacharidů. Díky použitým semínkům se pyšní vysokým obsahem železa, hořčíku a draslíku. Protože je připravována bez konzervačních látek a chemických procesů, doporučuje se chalva i dětem a sportovním nadšencům.

Chalva je rychlým zdrojem energie a má vysokou kalorickou hodnotu. Pokud je Vaším zájmem nějaké zdravé kilo nabrat, můžete chalvu konzumovat pravidelně, pokud si váhu hlídáte, měli byste si přijaté množství hlídat a vyvážit ho pohybem.

Chalvu můžete používat jako doplněk do pohárů, do ovocných salátů, na kaši místo sladidla. Velmi výborná je i samostatně. Chalva je lahůdka k bílému vínu, můžete ji posypat skořicí a dosáhnete kulinářského vrcholu. A potom rychle na procházku nebo vyvenčit pejska.

 

Energetická hodnota ve 100 g

KJ:                                 2273 KJ

Sacharidy                         48,6 g

  • Z toho cukry:    31,4 g

Tuky                                  34,3 g     

Bílkoviny                          11,4 g